Набуваєте під контроль 25% корпоративних прав суб’єкта господарювання або великий об’єкт нерухомості? Отримали запит про надання інформації від органу Антимонопольного комітету України? Незадоволені результатами публічих торгів? Конкуренти використовують недобросовісні методи або звинувачують у цьому Вас? Загрожує накладання санкцій Антимонопольним комітетом чи його територіальним відділенням?

Розвиваючись, кожен бізнес зіштовхується з питаннями, що лежать у площині конкурентного та антимонопольного законодавства. Не лише крупний, але і середній підприємець може отримати запит про надання інформації від органів Антимонопольного комітету України. Строки виконання таких вимог досить стислі, а санкції за допущене порушення – швидкі і майже неминучі.

Так само, частими є випадки, коли одна особа є керівником кількох підприємств - не оцінивши ситуацію з точки зору конкурентного законодавства, за певних фінансових показників підконтрольних суб’єктів це може призвести до істотних санкцій.

Навіть така досить проста ситуація, як недопуск ЖЕКом провайдера послуг Інтернет до прокладання кабелю у житловому будинку – теж може попасти у площину регулювання законодавства про захист конкуренції. І правова допомога тут може знадобитися як одній, так і іншій стороні (підприємцю і організації, що обслуговує будинок), та навіть – зацікавленому у отриманні послуг мешканцю такого будинку.

Намір продати чи придбати 25% корпоративних прав, створити спільне підприємство, придбати майновий комплекс – ці випадки також можуть вимагати отримання дозволу на концентрацію від Антимонопольного комітету України. Навіть якщо це питання не турбує сторін угоди, у майбутньому воно може зацікавити конкурентів чи недобросовісних осіб.

Наведені приклади свідчать про необхідність врахування вимог антимонопольного і конкурентного законодавства у широкому спектрі питань господарської діяльності: від корпоративного права чи придбання нерухомості і аж до реклами та публічних закупівель.

Повноваження Антимонопольного комітету України та його органів достатньо широкі, а фінансові санкції у цій сфері - надзвичайно відчутні. Тож краще запобігти ризикам та грамотно ними управляти у партнерстві із досвідченим юристом, оскільки витрати на правову допомогу неспівставні із можливими втратами коштів від накладених штрафів.

У всіх питаннях, що виникають, Вам можуть допомогти фахівці Адвокатського об’єднання «Фактор Права», які самостійно або у кооперації із партнерами мають необхідний досвід і здатні забезпечити вирішення будь-яких питань.

Основні практики:

  • аудит відповідності законодавству про конкуренцію (як на майбутнє при пыдготовцы угод, так і постфактум щодо здійснених дій та оцінки їх ризиків);
  • отримання дозволу на концентрацію чи на узгоджені дії у Антимонопольному комітеті України (зокрема, для придбання/продажу частки у статутному капіталі чи майнового комплексу, призначення посадових осіб тощо);
  • представництво у справах щодо недобросовісної конкуренції в Антимонопольному комітеті України та судах;
  • оскарження під час проведення публічних закупівель;
  • захист прав у зв’язку із порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.
  • оцінка на відповідність законодавству про конкуренцію реклами, упаковок та позначень, а також посередницьких (дистриб’юторських, маркетингових та інших) договорів, умов проведення акцій, надання знижок та бонусів.
Отримайте консультацію