Дью ділідженс (англ: - Due Diligence - «забезпечення належної сумлінності») — процедура детальної, неупередженої та незалежної перевірки об'єкту інвестування, що проводиться в інтересах інвестора для виявлення максимально повної інформації про такий об‘єкт, а також з‘ясування усіх потенційних і реальних ризиків, які можуть виникнути в процесі такої діяльності. Дана процедура, як правило, застосовується превентивно перед купівлею бізнесу, злиттям або поглинанням компаній, підписанням окремих видів контрактів чи організацією співробітництва різними бізнес-структурами.
Юридичний Due Diligence передбачає правову експертизу всіх правовстановлюючих документів по кожному активу, встановлюються можливі ризики їх вибуття, а також формуються рекомендації щодо захисту активів. Високопрофесійні фахівці адвокатського об‘єднання «LEX FACTOR» перевіряють договори з контрагентами, кредитні договори, об'єкти нерухомого майна на наявність обтяжень, правовстановлюючі документи на нерухоме майно та документи на товарний знак. Також оцінюються ризики притягнення до відповідальності з боку державних органів і контрагентів. В рамках даного аналізу проводиться всебічна перевірка по всіх доступних базах відповідних державних органів.
У процесі тривалої практики фахівцями нашої компанії розроблена авторська методика проведення юридичного Due Diligence, яка із майже 100% гарантією дозволяє убезпечити себе від реальних та потенційних ризиків, які виникають у процесі інвестування в різні об‘єкти.
Проведення юридичного Due Diligence адвокатським об‘єднанням «LEX FACTOR» включає в себе як мінімум аналіз наступних об’єктів дослідження:
- Корпоративні документи:
- Статутні документи компанії;
- Дозвільна документація;
- Посадові обов‘язки топ-менеджменту компанії та документи на підставі яких вони діють;
- Протоколи Загальних зборів.
- Поточні зобов‘язання компанії:
- Контракти з основними контрагентами;
- Кредитні зобов‘язання;
- Інші договори.
- Активи компанії:
- Права на об‘єкти нерухомого майна;
- Акції та інші цінні папери;
- Інші матеріальні та нематеріальні активи.
- Персонал:
- Посадові інструкції;
- Колективний договір;
- Оформлення працівників;
- Договори про матеріальну відповідальність.
- Юридична відповідальність:
- Судові позови до компанії (основні випадки);
- Судові позови та претензії ініційовані компанією;
- Стан податкового боргу;
- Взаємовідносини із контролюючими органами.