АДВОКАТСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ «ФАКТОР ПРАВА» продовжує досліджувати проблемні питання корпоративного законодавства України та ділитися аналізом законодавства з своїми клієнтами та гостями нашого сайту.

Життєвою є ситуація, коли помирає учасник товариства з обмеженою відповідальністю, який володів часткою у статутному капіталі розміром 50 % і більше і одночасно був особою, яка діяла як одноосібний виконавчий орган (голова колегіального виконавчого органу) (надалі – директор).

06 грудня 2019 року Верховна Рада України  прийняла Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» № 361-IX (надалі – Закон № 361-IX). Зазначений закон набирає чинності 28 квітня 2020 року.

Вступаючи в сімейні відносини, кожний вирішує для себе яким чином забезпечити захист прав та інтересів в такому союзі. В деяких випадках, альтернативою офіційній реєстрації таких відносин державою, їх учасники вважають за достатнє проживання однією сім'єю в  “цивільному” шлюбі без його офіційної реєстрації. Однак законодавство по різному захищає сімейні та шлюбні відносини.