У спорах із сильнішою стороною часто виникають ситуації, коли вигідніше об’єднатися для ефективного захисту своїх прав.

Це дозволяє оптимізувати судові витрати (включаючи судовий збір, оплату адвокату, експертизи тощо). Також це урівноважує баланс сторін в суді та хоча б частково ускладнює можливість неправового впливу на суд іншою стороною, більш фінансово забезпеченою чи впливовішою адміністративно.

Проте в Україні колективний позов як правовий інститут ще слабко урегулюваний законодавством, тому його подання вимагає ретельного юридичного аналізу і якісного супроводу.

Фахівці АО «Фактор Права» мають досвід використання інституту процесуальної співучасті (колективного позову).

Зокрема, інструмент «колективного позову» використано у спорі співвласників багатоквартирного будинку із рейдером, який захопив допоміжне приміщення на технічному поверсі будинку через підробні судові рішення та подальші штучні перепродажі.

Однак завдяки поданню спільного позову рядом мешканців будинку, вдалося накласти арешт на таке приміщення, що запобігло його подальшому продажу. При цьому витрати на правову допомогу, експертизу та судовий збір розподілені між кількома співвласниками, що зробило доступнішою для них якісну правову допомогу.

На даний час справа розглядається судом, рішення ще не винесено, але нашими адвокатами сформовано сильну правову позицію і доказову базу, яка дає підстави розраховувати на поновлення порушених прав співвласників багатоквартирного будинку.