Минув вже місяць, як товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю повинні були привести свої статути у відповідність до Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 6 лютого 2018 року № 2275-VIII (надалі – Закон № 2275-VIII).

З 18 червня 2019 року положення статуту товариства, що не відповідають нормам Закону № 2275-VIII, втратили свою силу. За цей час до нас звернулося вже декілька клієнтів з проханням щодо приведення їх статутів у відповідність до закону, оскільки у них виникли проблеми в роботі. Зокрема, наші клієнти скаржилися, що нотаріуси відмовляються посвідчувати угоди за їх участю, посилаючись на те, що статут не відповідає вимогам закону. Також, були випадки, коли банки відмовлялись відкривати рахунки з цієї ж підстави.

Окрім вище перелічених проблем, статут, який не відповідає вимогам закону, містить і інші юридичні ризики та потенційні проблеми для товариства, зокрема:

  • відмова контрагентів та банків від співпраці з товариством, у тому числі відмова у відкритті рахунків, наданні кредитів, блокування рахунків в обслуговуючих банках;
  • відмова від прийняття документів для участі у тендерах або дискваліфікація учаника;
  • ризик виникнення корпоративних конфліктів між учасниками;
  • підвищена увага контролюючих органів, моніторинг;
  • відмови при отриманні дозвільних документів, наприклад ліцензій.

На підставі вищевикладеного рекомендуємо представникам бізнесу привести статути своїх товариств у відповідність з Законом № 2275-VIII.

Адвокатська компанія «Lex Factor» пропонує Вам кваліфіковану допомогу з підготовки необхідних документів та державної реєстрації статутів товариств, які б відповідали вимогам Закону № 2275-VIII.

Надішліть нам скан копію Вашого статуту, і ми безкоштовно зробимо його аналіз і повідомим чи відповідає він вимогам закону.